Dział Powierzchni Handlowych C&W: ponad 280 podpisanych umów w I połowie 2010 roku

Ponad 280 podpisanych umów w pierwszej połowie 2010 r. to efekt pracy Działu Powierzchni Handlowych firmy doradczej Cushman & Wakefield.

W 1 połowie br. zostały otwarte dwa nowe centra handlowe komercjalizowane przez Cushman & Wakefield – Port Łódź (100 000 mkw.) i Galeria Mazovia w Płocku (27 000 mkw.). Efektem współpracy C&W z firmą TK Maxx jest umowa na wynajem 4 000 mkw. w Domach Towarowych Wars, Sawa i Junior w Warszawie. C&W prowadzi także rekomercjalizację obiektów takich jak m.in.: galerie Klif (Warszawa i Gdynia), Arkady Wrocławskie, Emka (Koszalin) i Factory Outlet Center (Luboń).

W Galerii Katowickiej (52 000 mkw.) zostały podpisane pierwsze umowy, m.in. z: Euro RTV AGD, Stokrotka, Sephora i Super-Pharm. Proces komercjalizacji rozpoczął się również w Millenium Hall w Rzeszowie (48 000 mkw.).

C&W kontynuuje komercjalizację następujących obiektów: Galeria Sanowa w Przemyślu, Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim, Agora w Bytomiu, Galeria Słoneczna w Radomiu, Futura Park Handlowy oraz Factory Outlet Center w Krakowie.

- Pierwsze półrocze 2010 r. przyniosło oczekiwane zmniejszenie podaży na polskim rynku nieruchomości handlowych. Jest to skutek globalnego kryzysu finansowego, który spowodował utrudnienia w dostępie do finansowania, a co za tym idzie spadek liczby nowych inwestycji. W pierwszych 6 miesiącach 2010 r. oddano do użytku ok. 250 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, co stanowi jedynie 55 proc. podaży w tym samym okresie roku 2009. Do największych obiektów ukończonych w pierwszej połowie br. należą II faza Ikea Port Łódź i Galeria Mazovia w Płocku – mówi Katarzyna Michnikowska, starszy analityk w Dziale Doradztwa firmy Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.