Dwie galerie handlowe dla Leszna

Rada Miejska zgodziła się na sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla 150-hektarowego obszaru w śródmieściu Leszna. Po jego uchwaleniu nie będzie już przeszkód formalnych blokujących budowę dwóch galerii handlowych – na terenie dawnej fabryki Goplany oraz w byłym młynie.

Pierwszy obiekt chce postawić izraelski deweloper notowany na GPW – Plaza Centers. Drugą lokalizacją zainteresowanych jest dwóch biznesmenów: Dariusz Miłek i Henryk Jessa.
Za kilkanaście miesięcy wieloletnie starania inwestorów chcących zakończą się sukcesem. – Zasadnicze zmiany dotyczyć będą zgody na budowę dwóch obiektów wielkopowierzchniowych. Ze względu na znaczną liczbę właścicieli nieruchomości, a co za tym idzie konieczność dokonania z nimi uzgodnień, prace planistyczne potrwają około roku – informuje Adam Stachowiak, naczelnik wydziału architektury, planowania przestrzennego i budownictwa Urzędu Miasta Leszna.
Budowie obiektów handlowych w śródmieściu przeciwni są handlowcy i właściciele nieruchomości ze starówki. Mówili o tym wielokrotnie w ciągu ostatnich lat, przygotowali nawet kilka analiz wskazujących na ogromne zagrożenie dla obecnie funkcjonujących sklepów w śródmieściu.

Źródło: Panorama Leszczyńska

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.