Dobre perspektywy na rynku najmu powierzchni w centrach Rank Progress

Galeria Zamojska

Prawie 5 500 mkw powierzchni zostało wynajęte w ostatnim czasie w galeriach należących do legnickiego developera. Dział komercjalizacji Rank Progress SA podpisał umowy z kilkunastoma sieciami na ulokowanie ich salonów w centrachhandlowych w Legnicy, Kaliszu, Zamościu i Świdnicy.

- Widać dynamizm i coraz większe zainteresowanie sieci nowymi lokalizacjami – mówi Piotr Kowalski– dyrektor Działu Komercjalizacji w Rank Progress SA. – W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilkanaście ważnych kontraktów. Są wśród nich także lokalni najemcy, ponieważ realizując naszą strategię stawiamy także na współpracę z markami, które mają ugruntowaną pozycję w regionie – dodaje.

Wśród nowych najemców znajdą się między innymi Intermarche, centra fintness, sieć pralni chemicznych, sieć restauracji oraz kawiarni.

-W naszych galeriach mamy wiodące brandy: Media Markt, Media Expert, Marks&Spenser, Empik, Douglas, Reserved , Rossmann, Carrefour, Piotr i Paweł, H&M, New Yorker, Kappahl, KFC, Burger King I centra fitness. Podpisaliśmy strategiczne porozumienie z Marks & Spencer dotyczące najmu powierzchni handlowych w realizowanych przez nas obiektach. Obecnie angielska marka ma salony w naszych galeriach w Legnicy oraz Kłodzku, ale już wkrótce zaprosi na zakupy w Pasażu Grodzkim oraz Galerii Twierdza w Zamościu. Lokalizacje są dokładnie analizowane i jeżeli projekt spełnia wymagania sieci, decydują się na podpisanie umowy. Wysoki stopień komercjalizacji naszych centrów jest dla nas najlepszą rekomendacją – mówi Jan Mroczka.

Spółka ściśle współpracuje ze znanymi markami. Nowe projekty są wnikliwie analizowane przez finansistów oraz sieci, które decydują się na wynajem powierzchni w centrach handlowych po trwających czasami miesiącami rozmowach. Mają jednak pewność, że nowy salon będzie generował odpowiednie zyski.

- Mamy własny, stworzony od podstaw dział komercjalizacji, dlatego negocjując stawki czynszu jesteśmy w stanie dostosować je do parametrów danej inwestycji. Współpraca z najemcami jest elastyczna, w trudnych sytuacjach negocjujemy i pomagamy im poprzez czasowe obniżenie stawek czynszu czy dodatkowe promocje. Z naszymi partnerami związujemy się na lata i chcemy im zagwarantować, że dane centrum będzie funkcjonować przez długi czas – podkreśla prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress. Dynamika w komercjalizacji powierzchni handlowych należących do Rank Progress wpływa także współpracę z bankami. We wrześniu spółka zawarła z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A.) umowę kredytu o charakterze budowlanym w łącznej wysokości 23.179.000,00 PLN oraz o charakterze Inwestycyjnym w wysokości 5.545.00,00 EUR.

Spółka planuje wkrótce otwarcie w Jeleniej Górze Pasażu Grodzkiego oraz rozpoczęcie realizacji Galerii Świdnickiej. Trwa budowa Galerii Tęcza w Kaliszu, Galerii Twierdza w Zamościu oraz ostatni etap rozbudowy Galerii Twierdza Kłodzko w Kłodzku. Spółka planuje kolejne inwestycje. W sierpniu podpisała znaczącą umowę z dużym operatorem sieciowym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.