Centrum handlowe przy dworcu w Bydgoszczy powstanie nieco później

W Bydgoszczy powstanie platforma przesiadkowa, na którą miasto chce pozyskać unijne środki. Dopiero w drugiej kolejności, gdy platforma będzie już działała, PKP razem z miastem poszukają dewelopera, który wybuduje w pobliżu centrum handlowo-usługowe - dowiedział się serwis gazeta.pl.

- Kwestie architektoniczne i urbanistyczne lokalizacji poszczególnych punktów pozostawiamy miastu. My mamy ziemię, którą można wykorzystać, budynki do zagospodarowania, przedstawiamy pomysły i koncepcje. Ale bez współpracy z ratuszem na pewno się nie obędzie - wyjaśnia wiceprezes PKP.

Prezydent Konstanty Dombrowicz, jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, podszedł on do propozycji kolejowej centrali z aprobatą, zaprosił do współpracy Miejską Pracownię Urbanistyczną, która po świętach ma przedstawić pierwsze koncepcje zagospodarowania okolic dworca.

W opinii kolejarzy, szacunkowy koszt inwestycji wyniesie ok. 300 mln zł. Prześluga zaznacza, że jeśli miasto nie będzie zainteresowane współpracą, to PKP przeznaczy w najbliższych latach nawet do 50 mln na gruntowną modernizację dworca, ale bez budowy centrum przesiadkowego

Źródło: gazeta.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.