Centrum Handlowe VIVO! z pozwoleniem na budowę

Centrum Handlowe VIVO!

Immofinanz Group otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie budowy swojego pierwszego centrum handlowego, które będzie realizowane w nowym formacie o nazwie VIVO! w Stalowej Woli. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na 50 mln euro.

Projekt ten będzie się wyróżniał silnym naciskiem na modę i rozrywkę, a jego łączna powierzchnia pod wynajem wyniesie 32,5 tys. mkw. Budowa centrum rozpocznie się jesienią 2014 r., a otwarcie pierwszego VIVO! planowane jest na rok później, tj. w trzecim kwartale 2015 roku.

Koncepcja VIVO!, jest już drugim formatem dla centrów handlowych stworzonym przez Immofinanz Group. Charakterystyczne dla parków handlowych VIVO! będą: budowa jednopiętrowa oraz silny nacisk na modę i rozrywkę. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w mniejszych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Koncepcja ta zakłada także powstawanie centrów handlowych VIVO! w miejscach z optymalnym dojazdem samochodem i z odpowiednim zapleczem parkingowym.

Pierwsze centrum handlowe VIVO! zostanie zbudowane w Stalowej Woli, gdzie Immofinanz oczekuje zasięgu prawie 400 tys. mieszkańców. Nowe centrum handlowe powstanie we współpracy Grupą Acteeum, która ma bogate doświadczenie na polskim rynku handlu detalicznego. Obiekt powstanie według projektu NCArchitekci.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.