Carsharing wkracza do Portu Łódź

W Porcie Łódź można już korzystać z popularnych hybrydowych samochodów wypożyczanych na kilometry i czas. Ekologiczne pojazdy dostępne są na parkingu zewnętrznym Centrum tuż obok stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wdrożona usługa to efekt współpracy Portu Łódź z operatorem Easyshare.

Na terenie Portu Łódź znajduje się parking rowerowy, stacja roweru miejskiego, a także ładowarka dla samochodów elektrycznych. Teraz łódzkie Centrum postawiło na kolejną usługę – ekologiczny miejski carsharing.

Port Łódź ze względu na swoje położenie często odwiedzany jest przez klientów poruszających się samochodami. Przy większych zakupach jest to po prostu najwygodniejszy sposób podróżowania. Teraz nasi Klienci, korzystając z carsharingu mogą połączyć  komfort jazdy autem z ekologicznym stylem życia, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze związane z poruszaniem się prywatnym autem – mówi Bartłomiej Wojdak, marketing manager Portu Łódź - Chcemy by nasze Centrum wywierało pozytywny wpływ na otoczenie i czujemy się odpowiedzialni za miejsce, w którym funkcjonujemy dlatego zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania są dla nas bardzo ważne. Usługa carsharingu idealnie wpisuje się w te wartości – dodaje.

Samochody zlokalizowane są w specjalnie wydzielonej strefie parkingowej Portu Łódź, a korzystać można z nich  po zarejestrowaniu się w aplikacji dostępnej na stronie firmy Easyshare. Wypożyczając auto hybrydowe płacimy tylko za przejechane kilometry oraz za czas, na jaki wynajmujemy samochód. Pojazdy są zawsze zatankowane, czyste, ubezpieczone i co istotne – wpływają na redukcję emisji spalin. Dodatkowo, kierowcy poruszający się po mieście takim wypożyczonym autem hybrydowym, mogą parkować samochód bezpłatnie na terenie całej miejskiej strefy, w której standardowo obowiązują opłaty za pozostawienie pojazdu. Carsharing zdobył już wielu zwolenników wśród kierowców, a grono użytkowników tego typu pojazdów cały czas się zwiększa.

Współpraca  z Portem Łódź to kolejny ukłon w stronę naszych użytkowników, którzy często pytali, czy strefa wynajmu Easyshare  zostanie rozszerzona o teren parkingu właśnie przy tym centrum handlowym, które jest bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem. Od teraz, dzięki poszerzeniu strefy o wydzielony obszar parkingu przy Pabianickiej 245, można po przyjeździe zakończyć wynajem, udać się spokojnie na zakupy do Centrum, a następnie wynająć kolejne auto na powrót do domu - mówi Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare.

Na terenie Łodzi znajduje się ponad 100 oznaczonych miejsc parkingowych zarezerwowanych dla samochodów Easyshare. Dzięki współdzielonym formom mobilności, jeden samochód może być używany nawet 10 razy w ciągu doby.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.