BREEAM dla Futura Park Kraków

Futura Park Kraków

Neinver zakończył proces certyfikacji BREEAM dla Futura Park Kraków. To pierwszy obiekt handlowy w Polsce, który uzyskał końcowy certyfikat z oceną bardzo dobrą. Futura Park Kraków jest  także pierwszym w kraju obiektem handlowym, który najpierw otrzymał certyfikat BREEAM na etapie projektu, a po oddaniu do użytku przeszedł procedurę weryfikacyjną.

W dwuetapowym procesie certyfikacji najnowsza inwestycja Neinver Polska była oceniana w 10 kategoriach - zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, zagospodarowanie przestrzeni i ekologia, zanieczyszczenie oraz innowacyjność.

- Strategia NEINVER zakłada budowę nowych obiektów handlowych w zgodzie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Podobnie jak w przypadku Futura Park Kraków, również przy kolejnych inwestycjach, będziemy stosowali innowacyjne, energooszczędne technologie, pozwalające na maksymalne ograniczenie wpływu na środowisko naturalne” - mówi Rafał Elżanowski, Dyrektor ds. Inwestycji Neinver Polska.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to jedna z najbardziej popularnych metod oceny proekologicznych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Aby móc przystąpić do procesu  certyfikacji  i uzyskać końcowy certyfikat BREEAM, niezbędne jest spełnienie licznych warunków,  dotyczących  redukcji negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od fazy projektowania obiektu, poprzez  jego budowę,  aż po metody zarządzania w trakcie jego eksploatacji. W proces certyfikacji FUTURA Park Karków zaangażowana była konsultingowo-inżynieryjna firma Tebodin Polska, zarządzająca realizacją całej inwestycji. 

- Każde zadanie inwestycyjne ma na celu zaspokojenie bieżących potrzeb.  W przypadku tej inwestycji ważne było również zachowanie potencjału rozwojowego przyszłych pokoleń, co jest główną ideą zrównoważonego budownictwa. Odpowiednie rozwiązania techniczne i materiałowe, poszanowanie środowiska i zasobów naturalnych, przyjazne kształtowanie miejsca pracy i odpoczynku, jest równie ważne, jak samo uświadamianie i promowane „proekologicznych” zachowań.  Niewątpliwie zdobyte przy tej okazji doświadczenie i wiedza związana z dobrymi praktykami wg. BREEAM, pozwoli na wykorzystanie ich przy realizacji kolejnych inwestycji i szersze spojrzenie na proces inwestycyjny – powiedział Adam Kamiński, BREEAM International Asesor.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.