ABRA S.A. urządziła się w nowych magazynach

Magazyny ABRA S.A. od Panattoni

Sieć sklepów meblowych ABRA S.A., należąca do koncernu JD Group, z początkiem listopada rozpoczęła użytkowanie nowych powierzchni magazynowych klasy A, należących do spółki Panattoni Europe, w okolicach Wrocławia i w Gdańsku.

Nowe powierzchnie magazynowe ABRY wynajęte od Panattoni, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, wynoszą 1 600 mkw w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz 2 700 mkw w Gdańsku. Obiekty należą do klasy A i mieszczą się w nowoczesnych parkach magazynowych, oferujących dobrą lokalizację, a także infrastrukturę techniczną. Umowy najmu zostały zawarte na okres 5 lat.

- Podpisaliśmy umowy akurat w okresie niskich cen nieruchomości komercyjnych, w momencie zastoju na rynku. Spodziewamy się więc, że ceny powierzchni magazynowych będą rosły, a jednocześnie większy wybór na rynku i lepsza dostępność powierzchni magazynowych może ułatwić rozwój naszej sieci - komentuje Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu ABRA S.A.

Według analityków sytuacja na rynku powierzchni magazynowych ulega poprawie; szacuje się, że w pierwszej połowie tego roku na rynku wtórnym doszło do transakcji na kwotę około 500 mln euro. W tym momencie sytuację określa się jako „rynek najemcy”, ale to wkrótce może się zmienić.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.