30 tys. klientów w dniu otwarcia Gemini Park Tarnów

Otwarcie centrum handlowego to najważniejszy dzień dla dewelopera realizującego taką inwestycję. W piątek 25 sierpnia 2010 roku w Tarnowie deweloper Gemini Jasna Park oddał do użytku galerię handlową Gemini Park Tarnów.

W dniu otwarcia frekwencja w centrum wyniosła blisko 30 tys. osób

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zakupy w sklepach, które swoje pierwsze placówki otworzyły właśnie w Gemini Park Tarnów m.in. w: Castoramie, C&A, Jysku, Martes Sport, KapAhl, Smyku czy Home&You.

Rekordy frekwencji biły: restauracja KFC, która zanotowała 3000 transakcji dokonanych w ciągu 14 godzin od otwarcia placówki, plac zabaw dla dzieci Fair Play (ponad 1000 dzieci w ciągu trzech dni) oraz, tradycyjnie, Media Markt.

- Źródłem sukcesu frekwencji jest charakter Gemini Park Tarnów. To jedyny obiekt handlowy w okolicy, który zaplanowany został jako regionalne centrum handlowe. Oznacza to, takie zaaranżowanie i wynajęcie centrum, aby stanowiło on docelowe miejsce zakupów niemalże wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Musieliśmy więc zaplanować w nim jak najszerszy mix branż najemców oraz zapewnić obecność w obiekcie najbardziej znanych i pożądanych przez klientów marek, szeroką ofertę gastronomiczną oraz reprezentację najlepszych lokalnych kupców - podkreśla Ewa Sciubidlo, Retail Commercial Manager BOIG Property Consulting.

Obiekt wynajęty jest w 90 proc. Za jego komercjalizację odpowiedzialna jest spółka BOIG Property Consulting.

- Uważam, że w 2010 roku otwarcie centrum wynajętego w 90 proc. to bardzo dobry wynik. Nowe galerie handlowe, otwierane w bieżącym roku, stoją bowiem przed pod dużym wyzwaniem, jakim jest skompletowanie najemców, którzy zagwarantują sukces projektu. Niestety nie wszystkim się to udaje. Rynek jest trudny i znane są przypadki otwierania centrów handlowych wynajętych tylko w 50 -70 proc.. Na szczęcie nie dotyczy to Gemini Park Tarnów - mówi Ewa Sciubidło.

Inwestorem tego centrum handlowego jest Gemini Jasna Park sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi około 500 mln zł. Finansowanie pochodzi głównie z kredytów bankowych udzielonych przez PKO BP.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt liczący 80 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 41 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się w północnej części Tarnowa, w bezpośrednim sąsiedztwie gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych. W odległości do 10 min. od obiektu mieszka 72 tys. Tarnowian (miasto liczy 116 tys. mieszkańców). W odległości do 30 min od obiektu zamieszkuje ponad 291 tys. mieszkańców Tarnowa i okolic.

Źródło: BOIG

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.