100 salonów W. Kruk - to cel Vistula Group do końca 2012 roku

W ciągu dwóch lat liczba sklepów jubilerskiej sieci, wchodzącej w skład grupy Vistuli, zwiększy się o około 70 proc. Liczba salonów marek odzieżowych: Vistula, Wólczanka i Deni Cler, ma rosnąć po 5 proc. rocznie – donosi portal Parkiet.com.

Grzegorz Pilch, prezes Vistuli Group, chce rozwijać markę jubilerską, która jest najbardziej rentownym segmentem grupy.

Zarząd Vistuli Group zamierza w przyszłym roku przyspieszyć tempo rozbudowy sieci handlowych. Postawi przede wszystkim na markę jubilerską W. Kruk. W ciągu najbliższych dwóch lat jej sieć handlowa powinna się powiększyć o blisko 70 proc., do 100 placówek (teraz jest ich 64).

– Segment jubilerski charakteryzuje się wyższą rentownością operacyjną w stosunku do segmentu odzieżowego. Dodatkowo, porównując choćby z konkurencyjnym Apartem posiadającym teraz około 160 sklepów, widać, że wciąż mamy duży potencjał rozwoju – tłumaczy Grzegorz Pilch, prezes Vistuli Group.

W dniu 26 listopada 2008 roku na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Vistula&Wólczanka podjęto decyzję o połączeniu ze spółką W. Kruk SA. Po połączeniu grupa zmieniła nazwę na Vistula Group SA.

Źródło: Parkiet.com

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.