Po 10-latach Silesia City Center czekają zmiany

Silesia City Center

Po 10-ciu latach na rynku, Silesia zapowiada zmiany, największe od czasu rozbudowy w 2010 roku. W najbliższych miesiącach odświeżeniu ulegnie zarówno oferta galerii, jak również wnętrza sklepów. Gruntownej metamorfozie zostanie poddane ponad 20 tys. mkw.  powierzchni handlowej.

W Silesia City Center pojawi się także blisko 40 nowych marek - najwięcej od rozbudowy, która miała miejsce 5 lat temu.  Część z nich ulokowała się już w galerii. We wrześniu swój salon otworzył m.in. Longchamp - francuska marka sprzedająca torebki. Oprócz tego sklepy uruchomiły także: włoska marka Baldinini, Restauracja Sztolnia oraz Chiara - multibrand z dodatkami m.in. Michaela Korsa, Moschino i DKNY.  Do tego grona dołączyły również Gerry Webber, Medicine, Swatch, Minty dot, Esotiq, Femestage by Eva Minge i The North Face, a Hilfiger Denim.

Pozostałe marki pojawią się w najbliższych miesiącach. Wśród nich: pierwszy na Śląsku butik Bohoboco, czyli znany duet polskich projektantów, pierwszy na Śląsku salon amerykańskiego giganta odzieżowego - marki Gant, optyczny multibrand Viu Viu z okularami m.in. Prady, Diora, Versace i Dolce&Gabbana, a także salon z francuską bielizną Chantelle.

Nowe marki wejdą przede wszystkim na miejsca salonów, z którymi zostanie zakończona współpraca lub podjęto decyzję o jej nie kontynuowaniu. - Obecnie w Silesii prowadzone są rozmowy z najemcami, którym kończą się umowy najmu. Spore grono z nich zostaje z nami na kolejne lata. Na przykład Intersport przedłużył umowę do 2025, a CCC do 2022. Z częścią najemców musieliśmy niestety zakończyć współpracę. W ich miejsce pojawią się nowe marki. - zapowiada Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

Marek, które zostają w centrum, również nie ominą zmiany. Ponad 100 sklepów odświeży swój wygląd. Pojawi się nowy wystrój salonów oraz nowe koncepty. Zara, Ecco, Sizeer i Apart czeka powiększenie lokali. Swoje powierzchnie handlowe już zwiększyły: Ochnik, CCC, Zebra oraz Pizza Hut. 11 najemców zmieni także swoje adresy. Relokacja czeka m.in. Lacoste, Komputronik, 4F. W nowej odsłonie po modernizacji działają już m.in. TOUS, Camel Active, Puma, Salomon, Waldi Time, Centrum Wina, T-Mobile i Jean-Louis David. 

W pierwszym kwartale 2016 roku Silesia będzie miała nowe, odświeżone oblicze.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.