Pierwszy sklep Sports Direct w Polsce

CH Europa Centralna

Brytyjska firma Sports Direct, oferująca odzież sportową i akcesoria, wynajęła 2350 mkw. powierzchni w parku handlowym wchodzącym w skład centrum handlowego Europa Centralna w Gliwicach. Otwarcie sklepu jest planowane na lipiec br.

To pierwsza umowa podpisana przez Sports Direct w Polsce. Firma Sports Direct została założona w 1982 r. jako Ashley Sports. Obecnie jest największą, pod względem przychodów i zysków z działalności operacyjnej, siecią sklepów z wyposażeniem i odzieżą sportową w Wielkiej Brytanii. W skład Grupy Sports Direct wchodzą SportsDirect.com, salony Field and Trek, Hargreaves Sports, Gilesports i Donnay International. Firma posiada ponad 470 sklepów na terenie całej Europy, w tym słynny sklep Lillywhites na londyńskim Piccadilly Circus.

Europa Centralna to nowy koncept handlowy łączący funkcje galerii i parku handlowego. Obiekt zlokalizowany jest obok największego węzła drogowego w Europie Środkowej (skrzyżowanie autostrady A1 i A4). Strefa zasięgu kompleksu obejmuje 5 mln mieszkańców. Do grona głównych najemców należą m.in.: Tesco, Media Saturn, Castorama i Jula. Obiekt został otwarty 1 marca 2013 r.
Firma doradcza Cushman & Wakefield odpowiada za komercjalizację parku oraz reprezentowała w transakcji właściciela obiektu firmę Helical Sośnica.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.