Multikino wybiera Koronę Kielce

W Galerii Korona Kielce powstanie Multikino. Będzie to pierwsze w regionie kino tej sieci i zarazem największe w całym województwie świętokrzyskim.

Dwa miesiące po rozpoczęciu komercjalizacji Galerii Korona Kielce została podpisana umowa najmu z jednym z największych operatorów kinowych w Polsce – siecią Multikino. W dziewięciu nowoczesnych, klimatyzowanych salach kinowych znajdzie się łącznie blisko 1,5 tys. miejsc.

Do tej pory Multikino było obecne głównie w największych miastach Polski. - Obecnie nasza strategia ekspansji zakłada lokalizację nowych kin w mniejszych, obiecujących miastach, takich jak Kielce. Widzimy duży potencjał tego miasta i mamy nadzieję, że jego mieszkańcy będą chętnie odwiedzali nasze kino – mówi Piotr Zygo, prezes zarządu Multikino SA.

Multikino powstało w lutym 1996 roku jako joint venture pomiędzy UCI - jednym z największych na świecie operatorów multipleksów oraz ITI - liderem na polskim rynku mediów. Spółka buduje i zarządza siecią multipleksów w Polsce. Obecnie w ramach sieci działa 21 kin o łącznej liczbie 196 ekranów.

Galeria Korona Kielce powstanie w samym centrum miasta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. Na trzech kondygnacjach znajdzie się 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Głównym inwestorem projektu jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Church Land Developement Sp. z o.o.

Źródło: TheCity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.