Empik i Smyk wynajęły blisko 1,1 tys. mkw. w Gemini Park Tarnów

Do centrum handlowego Gemini Park Tarnów weszły dwie marki: Smyk i Empik. Najemców pozyskała dla tego obiektu spółka BOIG Property Consulting, która jest odpowiedzialna za jego wynajem. Dla potrzeb sklepu Smyk wynajęte zostało 503,4 mkw. natomiast salon Empiku znajdzie się na 574 mkw. powierzchni.

Smyk to najstarsza marka dla dzieci. Jej historia sięga 1952 roku, gdy w Warszawie uruchomiony został dom towarowy z odzieżą i zabawkami dla dzieci „Smyk”. Obecnie spółka Smyk, prowadząca salony Smyk, należy do giełdowej spółki Empik Media&Fashion. W Polsce i za granicą działają 73 salony tej marki. Empik jest jedną z największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją: prasy, sprzedażą książek, płyt, programów komputerowych, gier itp. Prowadzi w Polsce 148 salonów multimedialnych Empik.

- Podpisanie umów ze Smykiem i Empikiem jest bardzo dużym sukcesem centrum handlowego Gemini Park Tarnów. Marki te wchodzą tylko do najlepszych obiektów i są bardzo wymagającym najemcą. Dlatego cieszę się, że warunki oferowane przez Gemini Park Tarnów zostały przez nie docenione.

Smyk w tym obiekcie będzie pierwszym salonem marki w Tarnowie i okolicach. To magnes przyciągający całe rodziny.
Salon Empiku natomiast jest zawsze jednym z najczęściej odwiedzanych sklepów w każdym centrum handlowym, w którym się znajduje.
Obecność obu tych sklepów w znaczący sposób zwiększa atrakcyjność oddziaływania centrum handlowego Gemini Park Tarnów – mówi Ewa Ściubidło, Commercial Manager z firmy BOIG Property Consulting, która odpowiada za komercjalizację galerii handlowej Gemini Park Tarnów.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gemini Park Tarnów nastąpiło 22 października 2008 roku. Inwestorem tego centrum handlowego jest Gemini Jasna Park Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi około 500 mln zł. Finansowanie pochodzi głównie z kredytów bankowych udzielonych przez PKO BP. Otwarcie obiektu planowane jest na 25 sierpnia 2010 roku.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to obiekt liczący 80 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 41 tys. mkw. powierzchni najmu GLA.
Znajduje się w północnej części Tarnowa, w bezpośrednim sąsiedztwie gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych. W odległości do 10 min. od obiektu mieszka 72 tys. Tarnowian (miasto liczy 116 tys. mieszkańców). W odległości do 30 min od obiektu zamieszkuje ponad 291 tys. mieszkańców Tarnowa i okolic. Kolejną zaletą tej lokalizacji jest położona niedaleko obiektu obwodnica prowadząca na wschód do Rzeszowa, a na północ do Kielc przez niedaleką Dąbrowę Tarnowską.

Główni najemcy obiektu to: Tesco, Castorama, Media Markt, Jysk, Martes Sport, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rosmann, Drogeria Natura, Douglas, Top Secret&Friends, House, Cropp, Home & You, KFC, Solar, Big Star.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.