Dekada Konin z operatorem spożywczym

Największa sieć detaliczna w Polsce - Biedronka - zostanie operatorem spożywczym w Dekadzie Konin, centrum handlowo-komunikacyjnym realizowanym przez Dekada S.A i Xcity Investment Sp. z o.o., spółkę należącą do Grupy PKP. Otwarcie obiektu zaplanowano w 4 kwartale 2020 roku.

Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć detaliczna Biedronka jest obecna w Polsce już od 20 lat. Obecnie ma ponad 2900 sklepów zlokalizowanych w 1100 miejscowościach. W Dekadzie Konin zajmie lokal o powierzchni ponad 1000 mkw.

Operator spożywczy to wciąż jeden z głównych najemców przyciągających klientów do obiektu. Dyskonty odpowiadają już za 30 proc. sprzedaży towarów spożywczych, dlatego cieszymy się, że w Dekadzie Konin pojawi się znana i popularna sieć jaką jest Biedronka.  Zależało nam na tym, aby oferta sklepu była bogata, wysokiej jakości, a także przystępna cenowo - mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA. - Wśród najemców są głównie znane brandy z różnych branż, m.in odzieżowej, obuwniczej, sportowej, elektronicznej, drogeryjnej, wyposażenia wnętrz itp. Szacujemy, że obiekt obsłuży nawet 2 mln klientów rocznie i taki mix najemców zagwarantuje mieszkańcom i podróżnym korzystającym z dworca autobusowego i PKP dostęp do bogatej oferty popularnych marek - dodaje A. Walczak.

Oprócz operatora spożywczego, swój lokal w Dekadzie Konin otworzą także sieci tj. Empik, CCC, Martes Sport, Pepco, RTV Euro AGD, drogeria Hebe, piekarnia pod Strzechą, biuro podróży TUI, E-smoking world i inne. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy i autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 5,5 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (Parkuj i Jedź).

Dekada Konin będzie piątym zintegrowanym centrum handlowo-komunikacyjnym w portfolio Dekada SA. Podobne obiekty z sukcesem funkcjonują już w Myślenicach, Nowym Targu, Brodnicy i Ciechanowie. Centrum tego typu powstanie także w Mińsku Mazowieckim.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.