Prologis wynajął w I półroczu około 360 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Polsce

Prologis zamknął pierwsze półrocze wskaźnikiem wynajęcia powierzchni magazynowych w regionie w Europie Środkowo-Wschodniej na poziomie 88,7 proc. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku firma wynajęła ponad 560 300 metrów kwadratowych powierzchni, z czego prawie 66 proc. w Polsce.

Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią powiedział - W Polsce najbardziej aktywne dla nas rynki to niezmiennie Górny i Dolny Śląsk. Z kolei nasze portfolio na Słowacji i w Rumunii jest w całości wynajęte. Półroczne wyniki potwierdzają więc słuszność decyzji o nierealizowaniu inwestycji typu build-to-suit w drugo- i trzeciorzędnych lokalizacjach i w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, skoncentrowaniu się na najbardziej atrakcyjnych i strategicznie położonych parkach logistycznych.

Prologis, Inc., jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym  na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 52,9 miliona metrów kwadratowych (569 milionów stóp kwadratowych) w 21 krajach (stan na 30 czerwca 2012 roku). Wśród ponad 4 500 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.