Prologis oddał do użytku dwa magazyny na Słowacji

Prologis, Inc. poinformował o ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów spekulacyjnych o łącznej powierzchni 25 300 metrów kwadratowych na terenie cieszącego się dużym zainteresowaniem Prologis Park Bratislava.

Budynek o powierzchni 9800 mkw. został już częściowo wynajęty - firmie Electronic Star (2700 mkw.), zajmującej się handlem detalicznym online oraz Blitshtein Trading (2900 mkw.), dystrybutorowi żywności działającemu na głównych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Powierzchnia drugiego budynku wynosi 15500 mkw.

W obu nowych budynkach wdrożono ponadstandardowe rozwiązania opracowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek 14 to pierwszy magazyn Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym na części dachu zamontowano panele słoneczne. Jest to jedna z globalnych inicjatyw firmy w zakresie ESG (Enviromental, Sustainability, Governance), dzięki którym zdolność produkcji energii słonecznej w portfolio Prologis na świecie osiągnęła dotychczas moc 175 megawatów. Budynek 20 to z kolei pierwszy obiekt w parku o wysokości 12 metrów w świetle. Oba budynki wyposażone są w standardowe oświetlenie LED, które zainstalowano na 74 procentach powierzchni w parku, a także w system smart-meteringu, wspierany przez profesjonalny zespół zarządców Prologis, którzy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę.

Po ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów logistycznych, całkowita powierzchnia Prologis Park Bratislava to ponad 386 000 mkw. z potencjałem rozbudowy o kolejne 58 000 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.