Polski rynek magazynowy w pogoni za rozwojem

Tomasz Mika, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce, Jones Lang LaSalle.

Rozwój rynku magazynowego w Polsce w najbliższej przyszłości będzie się w dalszym ciągu koncentrował wokół głównych miast.Wśród nich największy potencjał ma Górny Śląsk ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę komunikacyjną, duży rynek pracy i zbytu oraz bliskość innych krajów Europy Centralnej - mówi w rozmowie z THE CITY Tomasz Mika, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce, Jones Lang LaSalle.

Nowe magazyny będą powstawać w pierwszej kolejności w ramach już funkcjonujących parków logistycznych, w których deweloperzy dysponują wolnymi terenami pod rozbudowę. Część deweloperów ma także banki ziemi, które będą chcieli zagospodarować. Ponadto powstające autostrady oraz uchwalane kolejne plany miejscowe "uwalniają" nowe tereny przemysłowe cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno deweloperów, jak i przyszłych najemców - twierdzi Tomasz Mika.

Jeśli chodzi o to jakie czynniki decydują o tym, że Polska jest ważnym miejscem na rynku magazynowym w Europie należy wymienić centralne położenie umożliwiające obsługę nie tylko naszego kraju, ale także innych państw w regionie. Kolejne aspekty to stosunkowo niskie koszty pracy oraz konkurencyjne stawki najmu w porównaniu do innych krajów europejskich. Ponadto Polska jest dużym rynkiem zbytu, co zwiększa atrakcyjność lokowania cantrów dystrybucyjnych w naszym kraju - podsumowuje Tomasz Mika.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.