Panattoni sprzedaje park logistyczny funfuszowi NBGi

Panattoni D5 Logistics Park.

Standard Life Investments i Panattoni Europe poinformowały o sprzedaży parku logistycznego D5 w Czechach firmie NBGi za 36 mln euro.

Standard Life Investments to fundusz inwestujący w nieruchomości w Europie. W 2007  roku wraz z Panattoni powołał spółkę joint venture, w celu realizacji parku D5 Pilsen na rzecz Funduszu Nieruchomości Selektywnych (SLI Select Property Fund).

Panattoni D5 Logistics Park znajduje się w pobliżu miejscowości Stříbro i oferuje 62,000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i przemysłowej. Do jego najważniejszych najemców należą Lear Corporation, Leoni Neumatic oraz ASSA Abloy. Park został sprzedany do funduszu NBGi Private Equity Fund w transakcji, w której zawarciu pośredniczyła firma doradcza do spraw nieruchomości komercyjnych, Jones Lang LaSalle.

Komentując sprzedaż, Andrew Jackson, Menadżer Funduszu Nieruchomości Selektywnych Standard Life Investments, powiedział: "Ten obiekt jest doskonałym przykładem rygorystycznej procedury inwestycyjnej obowiązującej w Standard Life Investments. Na jej starcie stoi nasz zespół badawczy, który zwrócił uwagę na atrakcyjność rynku logistycznego Europy Środkowej w 2006r., biorąc pod uwagę pozytywne prognozy rozwoju ekonomicznego i dynamicznie rosnący popyt na powierzchnię logistyczną napędzany przez ogromne projekty infrastrukturalne."

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.