Nowi najemcy Panattoni Europe – Gdańsk i Łódź wynajęte w całości

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, informuje o 100-proc. wynajęciu dwóch powstających budynków w Panattoni Park Gdańsk oraz w Panattoni Business Centre Łódź. Nowymi najemcami są: K-EX sp. z o.o., Farutex sp. z o.o. oraz DHL Global Forwarding. Firmy wynajmą łącznie 6 900 mkw. powierzchni magazynowej.

Nowymi najemcami w Panattoni Park Gdańsk zostali: ogólnopolska firma kurierska K-EX sp. z o.o. (dawniej Kolporter Express) oraz firma Farutex sp. z o.o. K-EX wynajmie magazyn o powierzchni 1 200 mkw. Drugim najemcą gdańskiego parku jest nowy klient Panattoni Europe - firma Farutex sp. z o.o, która zajmie 2 000 mkw. powierzchni. Farutex jest dystrybutorem żywności dla segmentu HoReCa w Polsce: hoteli, restauracji i cateringu.

W przypadku Panattoni Łódź Business Centre, nowym najemcą jest firma na rynku logistycznym - DHL Global Forwarding sp. z o.o. Firma wynajmie 3 700 mkw. i jest to pierwsza wspólna umowa obu kontrahentów na terenie Polski.

Panattoni Park Gdańsk docelowo będzie się składał z 3 budynków i zajmie powierzchnię 43 400 mkw. Od maja trwa budowa pierwszego, ale już wynajętego w 100 proc. budynku o powierzchni 7 600 mkw. Pierwszymi najemcami byli: Abra SA oraz Pika sp. z o.o. Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego „Błonia”. Dodatkowo, park mieści się blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głęboko wodnego, centrum logistyczne idealnie nadaje się m.in. do obsługi międzynarodowego transportu morskiego.

W czerwcu Panattoni Europe rozpoczął budowę pierwszego z dwóch zaplanowanych budynków Panattoni Business Center Łódź, których powierzchnia wyniesie po blisko 9 000 mkw. Jako pierwsza tego typu inwestycja w portfolio dewelopera, oferuje powierzchnię typu „small business units”. Pierwszy budynek będzie wynajmowany przez DS Smith Polska, producenta tektury falistej i opakowań, firmę z branży farmaceutycznej, dla którego powierzchnia magazynowa będzie miała charakter inwestycji build-to-suit (BTS) oraz ww. spółkę DHL Global Forwarding. Lokalizacja Panattoni Łódź Business Center to zbieg ulic Puszkina i Dostawczej w dzielnicy Łodzi Widzew, w pobliżu przyszłego węzła łączącego autostrady A1 i A2. To zaledwie 5 km od centrum Łodzi, przy planowanym węźle „Andrespol” autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn).

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 36 projekty o łącznej wartości 648 mln euro.

Źródło: Panattoni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.