InPost wynajmuje więcej powierzchni w P3 Piotrków

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą InPost umowę na wynajem 10.882 mkw.  w parku P3 Piotrków. Na nowoczesnej powierzchni magazynowo - biurowej prowadzone będą procesy logistyczne w ramach usługi oferowanej przez operatora firmom z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

To już kolejna powierzchnia, którą InPost przeznaczy do obsługi klientów zajmujących się handlem on-line. Zaledwie kilka miesięcy temu, również na ten cel, operator wynajął 6.153 mkw. w innym magazynie na terenie parku P3 Piotrków. Łącznie z główną sortownią firma zajmuje w Piotrkowie już ponad 35.000 mkw.

InPost to jeden z najemców, który działa w parku P3 Piotrków niemal od początku jego istnienia. Zawsze staramy się, aby klienci mogli się rozwijać w naszych obiektach, niezależnie od zmian rynkowych oraz tego jak bardzo i jak szybko zmienia się skala ich działalności. Kolejne podpisywane umowy są dla nas potwierdzeniem, że udaje nam się sprostać wyznaczonym celom” - powiedział Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

InPost Fulfillment to usługa kompleksowej obsługi procesów magazynowych na potrzeby rynku B2B e-commerce. W jej ramach przedsiębiorca może skorzystać m.in.: z przestrzeni magazynowej InPost, zautomatyzowanego procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania. Dzięki temu, że obiekty dedykowane usłudze fulfillment znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej sortowni operatora zlokalizowanej także w parku P3 Piotrków, czas wysyłki jest skrócony do minimum.

Wprowadzając kilka miesięcy temu do naszej oferty nową usługę – InPost Fulfillment chcieliśmy zdjąć z małych sklepów sprzedających swoje produkty on-line ciężar logistyki – magazynowania, kompletacji i wysyłki zamówień. Duże zainteresowanie usługą spowodowało, że zdecydowaliśmy się na wynajęcie i przeznaczenie pod procesy InPost Fulfillment jeszcze większej powierzchni w parku P3 Piotrków” - skomentował Rafał Brzoska, Prezes InPost

P3 Piotrków to jeden z największych parków magazynowych w Polsce Centralnej - znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8. Jego lokalizacja pozwala na sprawne prowadzenie dystrybucji na cały kraj. P3 posiada grunt umożliwiający dalszą rozbudowę parku o dodatkowe 230.000 mkw. powierzchni najmu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.