Immofinanz finalizuje sprzedaż portfela logistycznego firmie Blackstone

Immofinanz sfinalizował z sukcesem sprzedaż swojego portfela logistycznego firmie Blackstone. Blackstone zintegruje wszystkie nabyte aktywa w ramach Logicor, tj. swojej europejskiej platformy logistycznej. Zamknięcie transakcji skutkuje wpływem środków pieniężnych netto (po spłacie kredytów) na poziomie ok. 305 mln euro. 245 mln euro z tej sumy zostanie przekazane niezwłocznie. Otrzymanie pozostałej części planowane jest na koniec października 2016 roku, po oddaniu przez Immofinanz do użytku trzech projektów deweloperskich z sektora logistycznego. Ich realizacja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

Transakcja została zrealizowana w oparciu o łączną wartość nieruchomości na poziomie ok. 536 mln euro, pomniejszoną o koszty budowy trzech projektów deweloperskich tj. ok. 28 mln euro. Kwota ta odzwierciedla wartość nieruchomości na dzień 31 lipca 2015 roku.

 - Dzięki tej sprzedaży zakończyliśmy proces reorientacji Immofinanz. Od teraz firma skupiać się będzie wyłącznie na handlowych i biurowych klasach aktywów. Środki uzyskane ze sprzedaży wzmocnią nasz bilans i zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego portfela wysokiej jakości biur w Niemczech, do 2018 roku - wyjaśnia Oliver Schumy, prezes zarządu Immofinanz.

Blackstone nabył wszystkie 36 inwestycji logistycznych Immofinanz z ok. jednym milionem mkw. powierzchni do wynajęcia. Nieruchomości znajdują się głównie w Niemczech (24), a także na Węgrzech (5) Rumunii (3), w Polsce (2), na Słowacji (1) oraz w Rosji (1). Transakcja obejmuje również trzy projekty deweloperskie, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, a także rezerwy gruntów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.