Goodman wybuduje swój pierwszy magazyn w systemie BTS

Kraków Airport Logistics Centre

Goodman rozpoczął budowę pierwszego realizowanego w systemie built-to-suit, czyli „szytego na miarę”, magazynu przeładunkowego typu „cross-dock” w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 6 554 mkw. został wynajęty przez firmę Schenker Sp. z o.o., wiodącego operatora logistycznego w Polsce.

Umowa najmu została podpisana na 10 lat. Budowa magazynu rozpoczęła się w listopadzie br., a przekazanie budynku klientowi planowane jest na maj 2012 roku.Nowy projekt będzie już trzecim magazynem w Kraków Airport Logistics Centre, a DB Schenker Logistics już siódmym najemcą w tym parku.

Magazyn w Krakowie to pierwsza inwestycja realizowana przez Goodman dla DB Schenker Logistics w Polsce, ale już siódma w Europie. W listopadzie Goodman oddał do użytku centrum logistyczne o powierzchni 63 tys. m2  w Lipsku w Niemczech – swój trzeci projekt dla DB Schenker w tym kraju. Ponadto Goodman budował dla DB Schenker również w Belgii, Hiszpanii i w Czechach.

- Nowy cross-dock w Kraków Airport Logistics Centre z pewnością pomoże zwiększyć efektywność naszej działalności w Polsce. Lokalizacja parku logistycznego z dogodnym dostępem do centrum, jak i obwodnicy miasta czyni go idealnym do prowadzenia działalności przeładunkowo-dystrybucyjnej - powiedział Paweł Bulanda, Dyrektor Regionu, Schenker Sp. z o.o. Poland.

Pośrednikiem w transakcji najmu był Colliers International, a generalnym wykonawcą trzeciego magazynu została firma Goldbeck.

Kraków Airport Logistics Centre, o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 000 mkw. będzie obejmował dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

W maju zakończyła się budowa pierwszego magazynu o powierzchni 14 000 mkw., który został w całości wynajęty firmom SCOT, Eurodruk-Kraków, Farutex i KMC Services. W październiku do użytku oddano drugi magazyn o powierzchni 22 400 mkw., którego najemcami zostały firmy Valeo Autosystemy, RUCH. Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modliniczce pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków – Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.