DHL Express z nowym centrum logistycznym w Krakowie

Nowy obiekt w Krakowie przeznaczony jest do obsługi międzynarodowych przesyłek kurierskich. To kolejna w ostatnich latach duża inwestycja firmy w rozbudowę infrastruktury w naszym kraju. Została ona stworzona z myślą o klientach z regionu, którzy chcą rozwijać swoją działalność importową i eksportową za pośrednictwem globalnej sieci DHL Express.

Budowa krakowskiego terminala jest częścią największego globalnego programu inwestycyjnego prowadzonego przez DHL Express. W jego ramach tylko w ostatnich latach otworzono między innymi placówki w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Toruniu, Łodzi, a także w październiku ubiegłego roku w Gdańsku. Wszystko w związku ze stale rosnącym wolumenem przesyłek. W ostatnich latach firma odnotowuje roczne wzrosty na poziomie powyżej 20 proc.

Centrum logistyczne w Krakowie pełni funkcję service center – miejsca z którego każdego dnia wyruszają kurierzy pracujący na terenie Krakowa i okolic. Na cały obiekt składa się magazyn o powierzchni niemal 1000 mkw., a także przestrzeń biurowa, która została zaaranżowana na 271 mkw. Do jego obsługi na stałe zatrudniono 14 pracowników, którzy będą wspierani przez ponad 30 zatrudnionych w regionie kurierów. Gateway został wyposażony w 34 bramy dla samochodów kurierskich, a także 4 specjalne bramy dla transportów liniowych.

Od wielu lat bez przerwy rozwijamy działalność DHL Express na terenie całego kraju. W związku z nieustannie rosnącym wolumenem przesyłek dbamy o niezmiennie wysoki poziom obsługi naszych klientów – mówi Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji, członek zarządu DHL Express (Poland). Wiąże się to nie tylko z doskonaleniem know-how i rozbudowywaniem kompetencji naszych pracowników, ale również z intensywnym inwestowaniem w infrastrukturę. Każdego roku w Polsce powstają nowoczesne technologicznie obiekty logistyczne DHL Express, jak choćby międzynarodowy terminal lotniczy w Gdańsku, czy właśnie otwarte centrum w Krakowie. Z pewnością nie zamierzamy na tym poprzestać, w przygotowaniu są już kolejne obiekty.

Pod względem wzrostów branży kurierskiej Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie. Wpływa na to w dużym stopniu stale rosnący handel międzynarodowy, a także zyskujący coraz większą popularność transgraniczny e-commerce. Świetne wyniki znalazły swoje odzwierciedlenie w opublikowanym w lutym, opracowanym przez DHL Express raporcie – Global Connectedness Index 2018, który bada światowy poziom globalizacji przez pryzmat międzynarodowych wymian informacyjnych, inwestycyjnych, osobowych, a także handlowych. Pod kątem tych ostatnich Polska zajęła 24 miejsce na 169 przebadanych krajów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.