3 000 mkw dla PEKAES SA w Gdańsku

Panattoni Europe w całości wynajął drugi budynek Panattoni Park Gdańsk. Nowym klientem jest wiodący operator logistyczny w Polsce - PEKAES SA, który zajmie ponad 3 000 mkw. Jednocześnie oba istniejące budynki parku są wynajęte w całości. W transakcji pośredniczyła agencja Glob Nieruchomości.

Panattoni Park Gdańsk to powstałe w 2010 roku nowoczesne centrum dystrybucyjne, o planowanej powierzchni 46 900 mkw. Choć region trójmiasta jest stosunkowo młodym rynkiem magazynowym, to zarówno pierwsze ukończone 7 600 mkw. parku, jak i drugi planowany obiekt, wynajęte zostały w całości.

Drugi budynek Panattoni Park Gdańsk to łącznie 8 700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docenił ją jeden z wiodących operatorów logistycznych oraz dostawca usług transportowych i spedycyjnych - PEKAES SA. Firma zajmie ponad 3 000 mkw. Drugim klientem tego obiektu jest lider polskiego rynku dystrybucji prasy. Realizacja budowy rozpoczęła się w lipcu br. a jej zakończenie zaplanowano na listopad tego roku. 

Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego "Błonia". Dodatkowo, park mieści się blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głęboko wodnego, centrum logistyczne idealnie nadaje się m.in. do obsługi międzynarodowego transportu morskiego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.