Stanęły roboty na budowie dwóch luksusowych hoteli w Warszawie

Stanęła budowa czterogwiazdkowego hotelu sieci Hilton w Wawrze. Z placu budowy zszedł generalny wykonawca. Wcześniej zatrzymała się też budowa pięciogwiazdkowego hotelu Marriott na Okęciu, gdzie wykonawca ogłosił upadłość – informuje Gazeta Stołeczna.

Czterogwiazdkowy hotel marki Double Tree by Hilton powstaje przy ul. Skalnicowej na warszawskim Wawrze. W budynku znajdzie się 368 pokoi, restauracja, dwa bary, największy kompleks Spa w Polsce zaopatrzony m.in. w basen ze słoną wodą, a także aż 21 sal konferencyjnych, w tym największa o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Inwestorem jest spółka Polaris, która będzie prowadzić hotel na zasadzie franszyzy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest natomiast Mirbud, który w wartym 185 mln zł kontrakcie zobowiązał się ją zakończyć do września 2013 r. We wtorek firma wstrzymała prace, tłumacząc, że nie otrzymała części należnego wynagrodzenia i całości dokumentacji od inwestora. Ten utrzymuje, że o opóźnieniach w płatnościach nie ma mowy. Strony prowadzą obecnie rozmowy.

Kłopoty ma również budowa pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance sieci Marriott. Obiekt powstaje naprzeciwko Terminalu 2 na warszawskim Okęciu. Znajdzie się w nim 220 pokoi oraz część konferencyjno-bankietowa z salą balową. Okna apartamentów zostaną wygłuszone zewnętrzną szybą, żeby hałas samolotowych silników nie przeszkadzał gościom hotelu. Inwestycję wartą ponad 140 mln zł realizowała firma Alpine. Miała być gotowa jesienią, ale w połowie czerwca austriacka spółka-matka Alpine ogłosiła upadłość układową. Inwestor, spółka Państwowe Porty Lotnicze, zamierza rozpisać przetarg na nowego wykonawcę.

Źródło: Gazeta Stołeczna

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.