Marriott świętuje 25 urodziny

Hotel Warsaw Marriott

Hotel Marriott obchodzi właśnie jubileusz swojego 25-lecia. Budowa hotelu rozpoczęła się w 1977 roku. Z przerwą w budowie w latach 1981-1987 hotel został oddany do użytku w 1989 roku. Budynek mierzy 140 m wysokości i ma 11 4000 mkw. powierzchni całkowitej.

Wspomina architekt Jerzy Skrzypczak, Biuro Projektów Architektury J&J, jeden z projektantów hotelu:

„Projektowanie Zespołu LIM (LOT, ILBAU, MARRIOTT), a później jego realizacja, to ważny i barwny okres w historii, również mojego życia. Jubileusz hotelu staje się dla mnie okazją do przypomnienia sobie, jak ważna to była inwestycja dla miasta, jego mieszkańców i odwiedzających Warszawę, i jak technicznie daleko wyprzedzała rzeczywistość. Oprócz bogatego programu, standardu oferowanych usług hotelowych, budynek Zespołu LIM wraz z wcześniej wybudowanym budynkiem BH i CHZ wnosił do pejzażu architektonicznego Warszawy skalę wysokościową, która mogła zacząć równoważyć skalę Pałacu Kultury i Nauki i dla nas architektów była to wartość nadrzędna. Natomiast bogaty program pięciogwiazdkowego Marriotta dla wielu Polaków był realizacją tęsknot do pięknego, luksusowego świata zachodniego i mimo późniejszej konkurencji, długo takim symbolem pozostanie”.

Hotel Warsaw Marriott oferuje 523 pokoi i apartamentów.

Przedstawiciele hotelu zdradzili na konferencji prasowej, że w planach są kolejne inwestycje w Polsce. Trwają rozmowy z partnerami, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.