Hilton Worldwide oraz S+B Gruppe wybudują hotel

Hilton Worldwide, ul. Wspólna 72, Warszawa

Przy ul. Wspólnej 72 powstanie hotel Hampton by Hilton. Obiekt zajmie powierzchnię 12,5 tys. mkw., będzie liczył 300 pokoi i stanie się jednym z największych hoteli tej marki na świecie. Inwestycję wspólnie wybudują Hilton Worldwide oraz S+B Gruppe AG.

Budowa hotelu rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, a na początku 2014 r. obiekt zostanie oddany do użytku. Będzie zaprojektowany w stylu dostosowanym do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowo-wypoczynkowych. Warszawski Hampton wyposażony zostanie w trzy sale konferencyjno-eventowe o łącznej powierzchni 135 mkw. oraz parking podziemny.
Hampton by Hilton to marka hoteli klasy ekonomicznej firmy Hilton Worldwide.W ciągu kilku najbliższych lat w Polsce będzie działać 15 takich hoteli. Pierwszy, już na początku tego roku, został otwarty w Świnoujściu.
Obecnie w Warszawie działa hotel Hilton Warsaw & Convention Center. W trakcie budowy znajduje się hotel Double Tree by Hilton Warsaw, Conference Center & Spa, którego otwarcie planowane jest na początku 2014 roku. W maju 2013 roku planowane jest otwarcie dwóch hoteli: Hampton by Hilton Warsaw Airport oraz Hampton by Hilton Gdańsk. W całym kraju działa w sumie pięć hoteli Hiltonach.

S+B Gruppe myśli też o kolejnych inwestycjach w Warszawie. Jedną z nich jest projekt biurowy przy ul. Królewskiej o powierzchni około 6 tys. mkw. Przedsięwzięcie jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Czekamy na niezbędne decyzje administracyjne. Interesujemy się też innym lokalizacjami, ale na razie za wcześnie by ujawniać szczegóły - powiedział Franz Paul Bauer, członek zarządu S+B Gruppe AG.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.