Biznes w górskich kurortach

Ponad 70 nowych projektów apartamentowych powstaje na południu kraju z myślą o osobach, które chcą tam mieć tzw. drugi dom - pisze Rzeczpospolita.

W górach budują przede wszystkim małe, lokalne firmy, choć znaleźć tam można inwestycje dużych deweloperów. Ceny apartamentów zależą od miejscowości, położenia inwestycji i stopnia wykończenia wnętrz. Za wykończone lokum zapłacimy od 5,6 tys. zł za mkw. w Ustroniu do 14,5 tys. zł za mkw. w Zakopanem.
jak podaje serwis InwestycjewKurortach.pl, dziś w sprzedażny na południu kraju są 73 inwestycje już wybudowane lub w realizacji. Najwięcej z nich powstaje w woj. małopolskim (42) - głownie w Zakopanem. W woj. dolnośląskim powstaje 19 inwestycji, a w śląskim - 11 projektów.
Choć zainteresowanie nowymi projektami typu second home jest spore, to apartamenty w kurortach sprzedają się dużo wolniej, niż kilka lat temu. O tym, że samo mieszkanie to za mało, aby przyciągnąć klientów w góry, mówi Marcin Dumania, prezes firmy Sun & Snow. Dlatego w kompleksie apartamentowo-hotelowym Sun & Snow Resorts - Szklarska Poręba, oprócz trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu zaplanowano restauracje i ośrodek spa, trzy ogrody, stok narciarski dla dzieci i place zabaw.

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.