Zbliża się koniec budowy Retro Office House

Retro Office House

Wrocławski biurowiec Retro Office House zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2018 roku. Elewacja budynku jest już gotowa, wewnątrz trwają ostatnie prace budowlane. Biurowiec klasy A stoi w centrum Wrocławia, tuż przy teatrze Capitol. Inwestorem jest firma LC Corp SA.

Budowa Retro Office House rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku, prace były wykonywane zgodnie z harmonogramem a niektóre ich etapy nawet go wyprzedzały. 

Sześciokondygnacyjny biurowiec Retro Office House dysponuje 18 tysiącami mkw. powierzchni biurowej. Budynek wyróżnia się modernistycznym stylem nawiązującym do lat 20-tych XX wieku. Zaprojektowany został przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates. Atutem biurowca jest jego doskonała lokalizacja w samym centrum Wrocławia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. 

Jednym z najemców powierzchni w Retro Office House będzie PKO Bank Polski, którego oddział mieścić się będzie na parterze biurowca i zajmie blisko 450 mkw. powierzchni. Wejście do oddziału znajdzie się od strony ul. Piłsudskiego. 

Generalnym wykonawcą jest spółka Budimex. W podziemiach budynku przygotowano 155 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia biurowca Retro Office House to 20 790 mkw. Na parterze będą ulokowane lokale handlowo-usługowe. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.