Zawisła wiecha nad Green Corner w Warszawie

Green Corner, Warszawa

Nad najnowszym projektem firmy Skanska zawisła wiecha. To już kolejny etap budowy kompleksu biurowego Green Corner w Warszawie opartego na zrównoważonym budownictwie czytamy w portalu TerenyInwestycyjneInfo.

Inwestycja Green Corner, zlokalizowana u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie, powstanie z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa oraz z uwzględnieniem kryteriów certyfikacji LEED. Inwestycja o wartości 174 mln złotych powinna być gotowa pod koniec roku.

W ramach inwestycji firma wykona obiekt składający się z dwóch 7-piętrowych budynków, dwupoziomowy parking na 265 miejsc postojowych oraz przestrzeń parkingową dla rowerów. Powierzchnia typowego piętra wynosi ok. 2100 m kw, natomiast całości- 27,500 m kw.

Kompleks biurowy Green Corner został zaprojektowany zgodnie ze standardami i polityką zrównoważonego budownictwa Grupy Skanska. Koncepcja zrównoważonego budownictwa zakłada wdrażanie nowych technologii i rozwiązań, które w sposób optymalny zaspokoją potrzeby obecnego społeczeństwa, nie wpływając negatywnie na potencjał rozwoju przyszłych pokoleń. Zielone rozwiązania w Green Corner to przede wszystkim niskie zużycie energii dzięki oknom i fasadzie o wysokich parametrach izolacyjności termicznej, odzysk ciepła z biur do ogrzewania garażu, nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących i zużycie wody deszczowej i wody szarej oraz energooszczędne oświetlenie. Ponadto, na zewnątrz budynku znajdują się tereny zielone oraz zielony dach pokrywający budynek techniczny.

- W sumie na oba budynki zużyliśmy ponad 20 tys. m sześć. betonu. W tym tygodniu zakończyliśmy konstrukcje na budynku A. Na budynku B prace konstrukcyjne zakończymy w drugiej połowie kwietnia. Obecnie trwa wykonywanie pokrycia dachu na budunku A, montaż elewacji, instalacji wewnętrznych w podziemiu i nadziemiu, montaż drzwi, wind, a także wykonywanie sanitariatów - mówi Wiesław Klimek, kierownik budowy Skanska podaje portal TerenyInwestycyjneInfo.

Źródło: Tereny Inwestycyjne Info

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.