Zawisła wiecha na budynku Konstruktorska Business Center

Konstruktorska Business Center, Warszawa

Po blisko roku od rozpoczęcia inwestycji deweloper HB Reavis zakończył realizację stanu surowego w pierwszym swoim obiekcie biurowym w Polsce – Konstruktorska Business Center. 

Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec najwyższej klasy oferujący ponad 48 000 mkw. powierzchni najmu. Inwestycja mieści się u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Suwak w Warszawie w bezpośredniej bliskości budowanej trasy szybkiego ruchu S79 oraz nowej linii kolejowej z centrum miasta do lotniska Okęcie, zapewniając doskonały dostęp zarówno środkami komunikacji publicznej, jak i samochodem. Budowa tego sześciopiętrowego obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku. 

Inwestycja jest w trakcie precertyfikacji BREEAM i będzie zasilana wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł (farmy wiatrowe). Do dyspozycji najemców będą również 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca postojowe dla rowerów wraz z infrastrukturą dla rowerzystów. Po ukończeniu Konstruktorska Business Center będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków biurowych w Polsce.

Wśród pierwszych najemców KBC znalazły się spółki z międzynarodowej grupy United Technologies Corporation, firmy OTIS i Carrier. Zajmą one powierzchnię ok. 2 300 mkw. i wprowadzą się w kwietniu 2013 r. Umowa z właścicielem budynku, firmą HB Reavis, została zawarta na ponad 10 lat. Swoje biuro w budynku będzie również miała sam deweloper HB Reavis.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.