Yareal sprzedaje budynek biurowy Mokotowska Square

Mokotowska Square, Warszawa.

Yareal Polska ogłosił sprzedaż 7-kondygnacyjnego budynku wielofunkcyjnego  zlokalizowanego przy ul. Mokotowskiej 49 w centrum Warszawy. Obiekt kupił Deka Immobilien GmbH – otwarty fundusz nabywający i zarządzający nieruchomościami w Niemczech, który należy do DekaBank Group.

– Udana sprzedaż budynku potwierdza efektywność długoterminowej strategii Yareal polegającej na realizowaniu wysokiej jakości projektów w atrakcyjnych lokalizacjach. Jesteśmy dumni, że Mokotowska Square została uznana przez ekspertów z branży za najlepszy warszawski obiekt biurowy i została zakupiona przez wiodącego inwestora na rynku nieruchomości w Europie – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Mokotowska Square, prestiżowy budynek biurowy, w którym mieszczą się także butiki światowych marek modowych, został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną APA Markowski. Budynek, zrealizowany przez Yareal Polska, jest skomercjalizowany w ponad 80 procentach. Obecnie negocjowane są ostatnie umowy najmu na pozostałą powierzchnię. Wśród najemców Mokotowska Square znajdują się: Multikino S.A., Knight Frank, PGE Energia Jądrowa, Euromedic, Beiten Burkhardt oraz luksusowe sklepy, m.in.: Escada, Marc Cain, Chiara i le Chic.

W transakcji stronę sprzedającą reprezentowała międzynarodowa kancelaria prawnicza Hogan Lovells, zaś stronę kupującą – zespół radców prawnych z kancelarii Salans.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.