Warimpex otwiera Mogilska Office w Krakowie

Po niespełna 21 miesiącach intensywnych prac na budowie biurowiec Mogilska Office, położony w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki, został oficjalnie otwarty. Inwestorem jest firma Warimpex, spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu. Warimpex podpisał już umowę na wynajem większości przestrzeni biurowej w budynku, miedzy innymi z międzynarodową firmą z branży chemicznej Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A. Do obiektu, który w kwietniu otrzymał pozwolenie na użytkowanie, wprowadzili się już pierwsi najemcy przestrzeni biurowych oraz usługowych.

Biurowiec klasy A oferuje ponad 12 000 mkw. powierzchni na 8 piętrach oraz 3 poziomy podziemnego parkingu dla 210 aut. Na parterze budynku znajdą się także ogólnodostępne punkty handlowo-usługowe, w tym m.in. samoobsługowa restauracja. Położenie blisko ścisłego centrum Krakowa umożliwia łatwy dostęp do popularnych punktów w mieście takich jak Stare Miasto, Galeria Krakowska, bulwary wiślane czy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mogilska Office zachwyca wyjątkową bryłą o zróżnicowanej powierzchni pięter na poszczególnych poziomach i doskonale wpisuje się w otoczenie, stając się w naturalny sposób częścią oraz jednocześnie ozdobą tego fragmentu miasta.

Kraków to ważny ośrodek biznesowy na mapie Polski.Otwierając Mogilska Office oddajemy na rynek nowoczesną, wysokiej klasy przestrzeń biurową w świetnie skomunikowanej lokalizacji. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do rozwoju miasta oddając do użytku powierzchnie, która będzie służyła jego mieszkańcom. Mając na uwadze duże zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców w okolicy, jesteśmy przekonani, że uda nam się w najbliższym czasie zapełnić ostatnie wolne przestrzenie w budynku – powiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Projekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie "bardzo dobry", potwierdzający wysokie standardy w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności budynku. Generalnym wykonawcą budynku był PORR, a za projekt architektoniczny odpowiada studio OP Architekten.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.