W Jerozolimskich powstaną: nowy dworzec i dwa biurowce

Widok na plac dworcowy.

PKP S.A. i HB Reavis rozpoczynają wspólną inwestycję w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W ciągu kilku lat powstaną tam: nowy Dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowców West Station.

 

Budynek nowego dworca kolejowego Warszawa Zachodnia znajdować się będzie w Alejach Jerozolimskich, a nie jak obecnie od strony ulicy Tunelowej. Wejście na dworzec możliwe będzie zarówno z podziemnego tunelu, jak i części naziemnej. Całkowita powierzchnia podziemnej części dworca to 1250 mkw.

Obok dworca powstanie kompleks biurowy West Station, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 150 tys. mkw.(powierzchnia najmu to 64 tys. mkw.). Garaż podziemny pomieści około 1300 aut najemców obiektów. Inwestycja biurowa ubiegać się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Exellent. 

Inwestycja powstanie w trzech etapach. Budowa dworca kolejowego zakończy się w rok od otrzymania prawomocnego pozwolenia na budowę, którego inwestorzy oczekują w I kwartale 2014 roku. Pierwszy budynek biurowy będzie gotowy w I kwartale 2016 roku, a drugi do I kwartału  2018 roku.

nowy Dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowców West Station

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.