Skanska zainwestuje 100 mln euro w ciągu 2 lat

Green Corner, Warszawa

Skanska zainwestowała już ponad 400 milionów euro w zielone biurowce w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu  najbliższych dwóch lat Skanska CDE rozpocznie budowę ok. 200 000 mkw. powierzchni biurowej w regionie.

Skanska inwestuje obecnie w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech.
 – Europa Środkowo-Wschodnia to region o wielkim potencjale. Łącznie zainwestowaliśmy tutaj już ponad 400 milionów euro i planujemy kolejne inwestycje o wartości 100 milionów euro w ciągu najbliższych dwóch lat –  zapowiada Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe. – Ponieważ sami finansujemy nasze projekty, dysponujemy dużą swobodą podejmowania decyzji i dzięki temu mogliśmy wejść m.in. na rynek rumuński. Cieszy nas również to, że „zielony” sposób myślenia o inwestycjach na rynku biurowym staje się z roku na roku coraz mocniej zakotwiczony w tej części Europy – dodaje Nicklas Lindberg.

Skanska Commercial Development Europe, inwestor i deweloper zielonych budynków biurowych, ma obecnie w budowie 180 000 mkw. Skanska Property Poland właśnie rozpoczęła swoją pierwszą inwestycję w Krakowie. Kapelanka 42 to kompleks biurowy, który dostarczy w sumie 30 000 mkw. We Wrocławiu deweloper niedawno wmurował kamień węgielny pod swoją trzecią inwestycję, a czwarta jest już w planach. Jednocześnie trwają zawansowane prace nad kompleksami Green Horizon w Łodzi oraz Green Corner w Warszawie. Na III kwartał 2013 roku przewidziano oddanie do użytku Malta House w Poznaniu, zlokalizowanego nad brzegiem jeziora Malta. W Warszawie z kolei powstaje flagowy projekt Skanska CDE – Atrium 1.

W październiku 2012 r. do biurowca City Green Court w czeskiej Pradze wprowadzili się pierwsi najemcy, a już w grudniu pierwsze biura zaczną działać także w Green House w Budapeszcie. Trwają jednocześnie prace nad kolejnymi projektami w obu krajach, jak również w Rumunii, która jest od tego roku kolejnym rynkiem, gdzie powstaną biurowce Skanska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.