Skanska rozpoczyna budowę biurowca Green Day we Wrocławiu

Green Day, Wrocław.

Skanska Property Poland rozpoczyna realizację nowej inwestycji we Wrocławiu – przy ulicy Wyszyńskiego powstanie biurowiec Green Day. Zakończenie rozpoczętej właśnie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2014 r.

Green Day jest trzecią inwestycją biurową firmy Skanska we Wrocławiu. Pierwszą był oddany do użytku w 2009 roku Grunwaldzki Center przy Placu Grunwaldzkim, a drugą – kompleks dwóch biurowców Green Towers przy ul. Strzegomskiej, z których pierwszy oddano do użytku w marcu br. W październiku 2011 r. deweloper kupił także działkę przy Placu Dominikańskim pod kolejną inwestycję biurową.

Green Day powstaje w centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny kompleks biurowy klasy A zaprojektowany i realizowany w zgodzie z polityką zielonego, zrównoważonego budownictwa. Całkowita powierzchnia najmu w siedmiokondygnacyjnym budynku wynosić będzie 15 930 mkw., a najemcy będą mogli korzystać z dwupoziomowego parkingu podziemnego na 218 miejsc, a także naziemnego parkingu dla rowerów wraz z przebieralniami i prysznicami dla rowerzystów. Zakończenie rozpoczętej właśnie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2014 r.

Projekt architektoniczny budynku, którego generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., przygotowała Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Architekci współpracowali już ze Skanska przy projektowaniu kompleksu Green Towers przy ul. Strzegomskiej. Green Day uzyskał już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.