Skanska rozpoczyna II fazę inwestycji biurowej Green Corner w Warszawie

Green Corner, Warszawa

Skanska rozpoczyna budowę budynku B w kompleksie Green Corner, który zlokalizowany będzie na warszawskiej Woli, w pobliżu nowo powstającej linii metra. Całkowita powierzchnia najmu w budynku B wynosić będzie 13 000 mkw. Budowa siedmiopiętrowego kompleksu Green Corner rozpoczęła się w lutym 2011 roku, a jego oddanie do użytku przewidziane jest na grudzień 2012 roku.

Budynek został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Skanska Property Poland podpisała również pierwsze dwie umowy najmu powierzchni biurowej w budynku A kompleksu Green Corner, który powstaje u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej. Pierwszy z najemców zajmie 7 000 mkw., natomiast drugi 300 mkw. , które przeznaczone zostaną na kantynę dla użytkowników biurowca.

Green Corner powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a innowacyjne technologie zastosowane podczas jego budowy pozwolą zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne,  jednocześnie znacznie ograniczając koszty operacyjne biurowca, co z kolei przełoży się na oszczędności dla najemców. Zielone rozwiązania obejmują m.in. energooszczędny system oświetlenia, panele fotowoltaiczne używane do produkcji energii elektrycznej, wykorzystanie tzw. wody szarej (woda powstała po umyciu rąk lub po kąpieli), pozwalające zmniejszyć zużycie wody pitnej, czy nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji podziemny parking rowerowy z szatniami i prysznicami dla rowerzystów, specjalnie wydzielone miejsca parkingowe dla aut niskoemisyjnych oraz punkty zasilania dla pojazdów z napędem elektrycznym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.