Rozpoczęła się komercjalizacja kompleksu Green Corner

Green Corner - wizualizacja.

Skanska Property Poland podpisała pierwszą umowę najmu powierzchni biurowej w kompleksie Green Corner, który powstaje w Warszawie przy ulicy Chłodnej. Nowy najemca, Grupa Nordea, zajmie ok. 7 000 mkw. w budynku A.

Green Corner to nowoczesny i funkcjonalny kompleks biurowy klasy A, powstający u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej na warszawskiej Woli, zaprojektowany i realizowany w zgodzie z polityką zielonego, zrównoważonego budownictwa. Jest to pierwszy projekt biurowy precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Ten siedmiopiętrowy kompleks składać się będzie z dwóch budynków biurowych, których całkowita powierzchnia najmu wyniesie około 27 000 mkw. (14 000 mkw. w budynku A oraz 13 000 mkw. w budynku B). W kompleksie znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny na 265 miejsc  i podziemny parking rowerowy z 40 miejscami oraz prysznicami i szatniami dla rowerzystów. Najemcy będą mieli do dyspozycji również 6 stanowisk zasilania dla aut napędzanych energią elektryczną. Biurowiec Green Corner został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe Sp. z o.o. z Warszawy. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A., a za komercjalizację powierzchni odpowiedzialna jest Skanska Property Poland. Budowa kompleksu rozpoczęła się w lutym 2011 roku, a jego oddanie do użytku planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.

Zielone rozwiązania zastosowane przez Skanska w Green Corner pozwolą zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne, ograniczając jednocześnie koszty jego eksploatacji. Obejmą one m.in. nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS sterujący wykorzystaniem energii, energooszczędny system oświetlenia, panele fotowoltaiczne używane do produkcji energii elektrycznej, użycie ciepła odzyskiwanego z biur do ogrzewania garażu, a także nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących. Deweloper zainstaluje również na powierzchniach biurowych najemców system ,,daylight control" dostosowujący natężenie oświetlenia do ilości światła dostającego się z zewnątrz.

Nordea to największa grupa finansowa w krajach skandynawskich oraz w regionie Morza Bałtyckiego. W Polsce Grupa Nordea jest obecna od 1999 roku. Nordea Bank Polska obsługuje klientów w ponad 190 oddziałach, natomiast Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie świadczą usługi dla ponad miliona klientów.Według strategii korporacyjnej Nordea, biura i budynki firmy poddawane są certyfikacji środowiskowej LEED.

W transakcji pośredniczyła firma Colliers International. Skanska aktualnie prowadzi szereg rozmów z kolejnymi najemcami.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.