Peakside i Partners Group kupują portfel nieruchomości w Europie za 550 mln euro

Peakside Capital Advisors i Partners Group połączyły siły, nabywając większościowy udział w portfelu nieruchomości biurowych i logistycznych za kwotę 550 mln euro.

Spółki poinformowały, że 25 obiektów biurowych i 5 logistycznych, wchodzących w skład tzw. portfela Omega, zostały nabyte od Imfarr Beteiligungs i SN Beteiligungen Holding. Większość aktywów jest zlokalizowana w Niemczech, natomiast pozostałe znajdują się na obszarze metropolitarnym Paryża i w Amsterdamie.

„Portfel Omega monitorowaliśmy od ponad dwóch lat i od początku byliśmy zainteresowani jego akwizycją ze względu na znaczny potencjał zwiększenia wartości tych aktywów. Główny element naszego biznes planu to aktywne działania leasingowe prowadzące do zmniejszenia wskaźnika pustostanów oraz planowane repozycjonowanie wybranych obiektów” - powiedział Boris Schran, partner oraz założyciel Peakside Capital Advisors.

Głównym atutem nabytego portfela jest położenie nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno w dużych jak i mniejszych ośrodkach miejskich. Nasz program inwestycyjny zakłada zwiększenie wartości obiektów poprzez odpowiednie nakłady czasu i kapitału, w celu maksymalizacji korzyści naszych klientów” - dodał Lars Kreutzmann, jeden z dyrektorów działu europejskich nieruchomości prywatnych w Partners Group.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.