PKP SA sfinalizowała sprzedaż trzech działek w centrum Warszawy, kolejne są na sprzedaż

30 października zostały sfinalizowane dwie umowy między PKP SA a HB Reavis dotyczące sprzedaży trzech działek leżących w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Chmielnej. Łączna wartość umów wynosi 171 mln zł.

To jedna z największych sfinalizowanych transakcji sprzedaży nieruchomości należących do PKP SA w historii. Łącznie od stycznia do końca września tego toku PKP SA wystawiło na sprzedaż 725 nieruchomości o rynkowej wartości ponad 445 mln zł, oraz znalazło nabywców wyłonionych w drodze przetargu na 185 nieruchomości.

Spółka PKP SA prowadzi sprzedaż nieruchomości zbędnych z punktu widzenia działalności Grupy PKP. W jej portfolio znajdują się bardzo atrakcyjne działki leżące często w centrach aglomeracji. W sumie potencjał komercyjny posiada 10 proc. nieruchomości tj. ok. 10 tysięcy działek ewidencyjnych. W skali kraju PKP SA jest jednym z największych właścicieli i zarządców nieruchomości. Środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości spółka przeznacza na spłatę zadłużenia.

- Kontynuujemy strategię sprzedaży nieruchomości należących do PKP SA, a nie związanych z ich podstawową działalnością. Cieszymy się, że przy realizacji tej strategii przychodzi nam współpracować z tak dużymi i stabilnymi deweloperami jak HB Reavis. Jako PKP SA nie zwalniamy tempa i przystępujemy do realizacji kolejnych projektów nieruchomościowych -  mówi Radosław Wawrzyniak, dyrektor departamentu sprzedaży nieruchomości w PKP SA.

Łączna powierzchnia trzech działek sprzedanych spółce zależnej HB Reavis wynosi 1,71 hektara. Nabywca planuje wybudować kompleks biurowego klasy A przy ulicy Chmielnej 73. Więcej o samej inwestycji mogą Państwo przeczytać po kliknięciu tutaj.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.