Nimbus czyli budowlany debiut Immofinanz w Warszawie za 27 mln euro

Nimbus powstaje na warszawskiej Ochocie.

Na początku grudnia Immofinanz Group rozpoczął prace przy swoim pierwszym biurowym projekcie inwestycyjnym w Warszawie. Nimbus będzie oferował łącznie 19 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jego budowa będzie kosztować około 27mln euro.

Nimbus powstaje na parceli zlokalizowanej przy Alejach Jerozolimskich na warszawskiej Ochocie. Generalnym wykonawcą tej inwestycji została firma Porr Polska, a projekt ma być oddany do użytkowania w sierpniu 2014 r. Nimbus został przejęty przez Immofinanz od Karimpolu w 2011 r. Projekt został też zarejestrowany w LEED z zamiarem uzyskania złotego certyfikatu. Odpowiedzialne za marketing biurowca będą agencje CBRE oraz DTZ.
– Nimbus to nasz debiut na rynku warszawskim, jeśli chodzi o budowę nowych projektów. Realizacja tej inwestycji pokazuje, jak nasza machina nabiera prędkości i podkreśla nasz rozwój na jednym z kluczowych dla nas rynków, jakim jest Polska – mówi Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group. Grupa posiada już szereg projektów biurowych w Warszawie. Są to jednak obiekty zakupione, a nie wybudowane od podstaw przez firmę.
– Polska to nadal atrakcyjny kraj pod kątem rozwijania nowych projektów nieruchomościowych – te o doskonałej jakości i w dobrych lokalizacjach są ciągle
bardzo popularne, dlatego też zależy nam, by nasza działalność w tym obszarze wpisywała się w ten trend. W czerwcu firma rozpoczęła budowę swojego pierwszego projektu mieszkalnego w Polsce, tj. Dębowych Tarasów III w Katowicach, a w październiku poinformowała o kolejnym projekcie, tj. o budowie centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie – dodaje Eduard Zehetner.

Nimbus, Immofinanz Group

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.