I etap biurowca LC Corp w Katowicach gotowy w 2014 r.

Biurowiec LC Corp w Katowicach

Informowaliśmy wcześniej o rozpoczęciu przez LC Corp kolejnej inwestycji komercyjnej w portfolio spółki. W biznesowym centrum Katowic powstanie kompleks biurowo – usługowy zrealizowany przez spółkę. Pierwsza część inwestycji zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2014 roku.

Inwestycja LC Corp powstanie w ścisłym centrum Katowic, przy al. Roździeńskiego 10. Projekt obejmuje dwa 8-kondygnacyjne budynki, połączone obszernym pasażem handlowo - usługowym. Obiekt zostanie wyposażony w rozległy parking, zlokalizowany w części parterowej i podziemnej kompleksu, obejmujący 250 miejsc postojowych. Łączna powierzchnia najmu budynku wyniesie 27 tys. mkw.

Realizacja odbędzie się dwuetapowo. Pierwsza cześć inwestycji obejmuje budynek A (12,710 mkw. ) wraz z wydzieloną częścią usługowo – handlową (1,03 mkw.) i podziemnym garażem. W pasażu zaplanowano powierzchnie z przeznaczeniem m.in. na restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Zakończenie pierwszego etapu budowy zaplanowano na IV kwartał 2014 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Za koncepcję i projekt obiektu odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku m.in. takie projekty jak siedziba linii lotniczych LOT, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, biurowa inwestycja LC Corp w Warszawie – Wola Center.

Biurowiec LC Corp w Katowicach

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.