HB Reavis i PKP S.A. sprzedały biurowce West Station

Dwa budynki West Station w Warszawie, wspólna inwestycja HB Reavis i PKP S.A., mają nowego właściciela. To Mapletree Investments, wiodący deweloper, inwestor i zarządca nieruchomości z Singapuru. West Station to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w strefie biurowej wzdłuż Alei Jerozolimskich. Projekt istotnie zmienił otoczenie dworca Warszawa Zachodnia. Oprócz nowoczesnej przestrzeni pracy z bezpośrednim dostępem do komunikacji kolejowej, autobusowej i autokarowej oraz lokali usługowych, powstała nowa infrastruktura drogowa i rowerowa.

West Station to dwa połączone ze sobą budynki, zlokalizowane tuż przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce – dworcu kolejowym Warszawa Zachodnia, który każdego dnia obsługuje około tysiąc pociągów podmiejskich i dalekobieżnych. W ramach inwestycji powstała też nowa część dworca (nie jest częścią transakcji sprzedaży West Station), z nowym wejściem, halą biletową, poczekalnią i punktami usługowymi, a także miejscami postojowymi „kiss & ride”. Podróżni mogą też korzystać z przestronnego parkingu podziemnego pod budynkiem A kompleksu biurowego West Station.

W West Station mieszczą się biura około 50  firm, w tym PKP S.A. i jej spółek zależnych, a także polskich oddziałów największego producenta bankomatów na świecie Diebold Nixdorf czy potentata rynku chemicznego BASF. W nowoczesnych  budynkach, oddanych do użytku w latach 2016-2017  posiadających certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Excellent”, znajduje się 69 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Podróżni i pracownicy biurowców chętnie korzystają z kilkunastu sklepów i punktów gastronomicznych, zlokalizowanych na poziomie parteru obu budynków. W ramach inwestycji przebudowane zostało skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”, a także rozbudowana została pobliska ścieżka rowerowa, co zapewniło jeszcze lepsze skomunikowanie kompleksu ze Śródmieściem, innymi dzielnicami Warszawy czy Lotniskiem Chopina.

Kompleks biurowy West Station stanowi wspólną inwestycję  HB Reavis i Xcity Investment, spółki, za pośrednictwem której PKP S.A. realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Sprzedającym w transakcji doradzała firma JLL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.