HB Reavis Group poszerza swoje portfolio w Czechach

River Garden Office, Praga

Grupa HB Reavis, działająca w 5 europejskich krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach, zakupiła kolejny gruntu pod inwestycję w Pradze. Transakcja została sfinalizowana miesiąc po oddaniu do użytku budynku River Garden Office, który będzie przylegał do nowej inwestycji.

Na działce, mieszczącej się w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej Karlín, powstaną kolejne etapy The River Garden Office II i III. Nowe obiekty będą oferować klientom blisko 24 000 mkw. powierzchni najmu i będą elementami powstającego kompleksu River City, budowanego wzdłuż brzegu Wełtawy.

Na tym etapie możemy również potwierdzić, iż planujemy realizację trzech kolejnych, podobnej wielkości transakcje w Pradze do końca tego roku” - powiedział CEO HB Reavis Group CZ, Marcel Kasanický, komentując finalizację umowy. „Wartość planowanych inwestycji wyniesie blisko miliard koron” – dodał.

Kompleks biurowy River Garden Office II i III będzie się składać z dwóch 7-piętrowych budynków. „Projekt jest porównywalny rozmiarem do ukończonego już River Garden Office, co odegrało bardzo ważną rolę w negocjacjach transakcji zakupu” - dodał acquisition manager Karel Konečný. HB REAVIS rozpocznie prace konstrukcyjne jeszcze jesienią tego roku. Otwarcie budynku zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2014.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.