Green Towers skomercjalizowany w 95 proc.

Green Towers, Wrocław.

Skanska Property Poland wkrótce zakończy proces najmu powierzchni biurowej w Green Towers we Wrocławiu, zlokalizowanym przy ul. Strzegomskiej. Po podpisaniu ostatniej umowy najmu, stopień komercjalizacji obiektu sięga obecnie 95 proc.

Nowy najemca, którym będzie jedna z międzynarodowych korporacji, ulokuje w Green Towers swój dział badań i rozwoju, zajmie w obu budynkach zielonego biurowca w sumie 14,4 tys. mkw. (3,9 tys. mkw. w budynku A oraz 10,5 tys. mkw. w budynku B). Najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Budynek A w kompleksie Green Towers został oddany do użytku w marcu 2012 r., a pierwsi najemcy, Ernst & Young oraz Grupa Allegro, wprowadzili się do nowych biur w połowie kwietnia 2012 r. Kolejne umowy najmu zawarto m.in. z Dolby, Grupą Medicover oraz BD. Obecnie trwają prace nad budynkiem B, o powierzchni najmu wynoszącej około 11,6 mkw, którego oddanie do użytku przewidziano na pierwszy kwartał 2013 roku.

Green Towers to zielony kompleks biurowy klasy A, który powstaje we Wrocławiu przy ilucy Strzegomskiej. Obiekt został precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED . Kompleks Green Towers składać się będzie z dwóch dziesięciokondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia najmu wyniesie 23,3 tys.mkw. W każdym z budynków znajdzie się pion komunikacyjny z 5 windami i 2 klatkami schodowymi. Najemcy będą mieli do dyspozycji również dwupoziomowy parking podziemny z 325 miejscami parkingowymi oraz dodatkowo 32 miejsca postojowe na zewnątrz kompleksu. Użytkownicy obu biurowców będą mogli korzystać także z parkingu dla rowerów.

Green Towers został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o. z Wrocławia, a generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest Skanska Property Poland.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.