Ghelamco negocjuje 6 dużych umów najmu dla Warsaw Spire, konstrukcja budynku B zakończona (Galeria)

Warsaw Spire budowa

Jak zdradził Jarosław Zagórski dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland, deweloper jest w trakcie negocjacji z 6 -7 dużymi najemcami zainteresowanymi powierzchnią w kompleksie.Więcej na temat wyników negocjacji wiadomo będzie pod koniec roku.Właśnie zakończone zostały prace związane z konstrukcją jednego z dwóch 15-piętrowych budynków wchodzących w skład kompleksu Warsaw Spire.

Aktualnie na budynku B, który już w przyszłym roku stanie się nową siedzibą europejskiej agencji Frontex, trwa montaż szklanej fasady.

Budowa biurowca trwa przez całą dobę, jak powiedział Krzysztof Owczarczyk, kierownik budowy Warsaw Spire na w ciągu dnia nad całym projektem pracuje nawet 400 osób, a podczas robót nocnych około 80-90.

Budynek B, gdzie właśnie zakończone zostały prace związane z konstrukcją to jeden z trzech budynków wchodzących w skład kompleksu Warsaw Spire. Ma 55 metrów wysokości, 15 pięter i zaoferuje około 20 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Cały kompleks Warsaw Spire dostarczy na stołeczny rynek łącznie około 100 tys. mkw. powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy A o wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) dostarczy powierzchnię 60 tys. mkw, a dwa niższe budynki sąsiadujące: B i C po 20 mkw. każdy.

Budynek B, który powstał jako pierwszy, został prawie całkowicie wynajęty przez agencję Frontex. Właśnie zabetonowany został ostatni strop na 15 piętrze, wewnątrz rozpoczęto już także prace elektryczne i murarskie. Intensywnie postępuje również montaż elewacji – konstrukcja fasady na budynku B zamontowana jest już w ok. 60 proc., a jej zamknięcie planowane jest na połowę grudnia 2013 r. Równocześnie z realizacją budynku B trwają prace konstrukcyjne na poziomach podziemnych pod  budynkami C i A. Oba osiągną poziom 0 już w listopadzie bieżącego roku, a w przyszłym zostaną oddane do użytku. W 2014 r. zostanie również całkowicie zamknięta konstrukcja 220 metrowego budynku wieżowego, który zostanie oddany do użytku w II kwartale 2015 r. – po zakończeniu prac wykończeniowych.  

Projekt jest już w procesie certyfikacji BREEAM, Jarosław Zagórski zdradził, że Ghelamco celuje w ocenę "excellent".

Warsaw Spire budowa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.