Gdański Business Center będzie gotowy za rok

Gdański Business Center

HB Reavis wmurował kamień węgielny w fundamenty pierwszej fazy kompleksu biurowego Gdański Business Center, swojej drugiej inwestycji biurowej w Warszawie. Oddanie tej części inwestycji planowane jest na wiosnę 2014 r.

Prace budowlane nad kompleksem rozpoczęły się latem 2012 r. Gdański Business Center zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Inflanckiej, w pierwszej fazie składa się z dwóch budynków (siedemnasto- i dziewięciokondygnacyjnego) o łącznej powierzchni ponad 45,6 tys. mkw. Powierzchnia typowego piętra zajmie prawie 2000 mkw., na parkingu zaś znajdą się miejsca dla ok. 430 aut. W budynku do dyspozycji najemców znajdą się restauracja, kawiarnia oraz bankomat.
To kolejna inwestycja HB Reavis w Warszawie. Niedawno firma ukończyła kompleks Konstruktorska Business Center na warszawskim Służewcu. Podobnie jak w Konstruktorska Business Center, również Gdański Business Center będzie zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Gdański Business Center jest w fazie certyfikacji BREEAM, w systemie oceny jakości budynków, w którym ewaluacji poddane są kategorie takie jak: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, zanieczyszczenia oraz innowacje.
Gdański Business Center budowany jest przez HB Reavis Construction Poland. Za projekt odpowiada pracowania E&L Architects. Oddanie pierwszej fazy obiektu planowane jest na wiosnę 2014 r.

Gdański Business Center

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.