ECI-Skarbiec Real Estate FIZAN nie wyklucza wejścia na warszawską giełdę

ECI-Skarbiec Real Estate FIZ Aktywów Niepublicznych nie wyklucza pozyskania środków na projekty deweloperskie na rynku głównym GPW, powiedział agencji ISB prezes Europejskiego Centrum Inwestycyjnego (ECI) Jakub Sagan.

- Przeprowadziliśmy skutecznie emisję obligacji na ponad 45 mln zł, ale w porównaniu do wartości naszych aktywów brutto rzędu 800 mln zł to stosunkowo nieduża kwota. Chcemy dalej rozbudowywać swój portfel i realizować duże projekty deweloperskie, dlatego nie wykluczam upublicznienia funduszu na GPW - powiedział ISB Sagan podczas debiutu obligacji funduszu na Catalyst.

- Ostateczna decyzja w tej kwestii mogłaby zapaść w tym roku, ale przede wszystkim musi ona być efektywna, czyli emisja powinna być przeprowadzona w dobrych warunkach rynkowych i wykorzystana na najbardziej perspektywiczne projekty - dodał prezes.

Fundusz dysponuje ok. 150 tys. m.kw. powierzchni komercyjnej w tym min. w takich projektach w Warszawie jak NewCity w pobliżu Galerii Mokotów, hala targowo - wystawiennicza Marsa Park i parki logistyczne Annopol i Anlogistyk.

- Mamy już sprecyzowane projekty na które wykorzystamy środki z obligacji. Kupiliśmy już 2 ha nieruchomości w pobliżu New City na kolejny projekt komercyjny - powiedział też Sagan. Zaznaczył, że rozważane są kolejne emisje obligacji na realizację projektów deweloperskich, ale mogą one być także przeprowadzane przez spółki portfelowe ECI-Skarbiec RE FIZAN.

Źródło: ISB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.