CPI Property Group przejmuje Eurocentrum Office Complex

Eurocentrum Office Complex

CPI Property Group, (CPIPG) jedna z wiodących firm sektora nieruchomości w Czechach, Europie Środkowo-Wschodniej i Berlinie kontynuuje ekspansję na warszawskim rynku biurowym i nabywa od Capital Park S.A. kompleks biurowy Eurocentrum.

„Nabycie Eurocentrum to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy CPI na warszawskim rynku biurowym i przełom w naszych inwestycyjnych planach” – mówi Tomas Salajka, Head of Acquisitions and Asset Management w CPIPG.

Eurocentrum Office Complex jest zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich, 5 min od centrum miasta, na terenie jednego z najdynamiczniej rozwijających się̨ obszarów biznesowych stolicy. Biurowiec posiada parking dla 800 samochodów oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów, która obejmuje blisko 200 miejsc parkingowych, szatnie, prysznice, stacje naprawy rowerów oraz stację Veturilo. W budynku znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz platforma carpooling, umożliwiająca pracownikom wspólne dojazdy do pracy. 

Eurocentrum to największy zielony kompleks biurowy w Warszawie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Składa się z budynków Alfa, Beta/Gamma i Delta oferujących łącznie ponad 85.1oo mkw. powierzchni najmu, w tym 3.500 powierzchni handlowo-usługowej i gastronomicznej zlokalizowanej na parterze kompleksu, w ogólnodostępnym pasażu łączącym wszystkie budynki. Biurowiec posiada także nowoczesne centrum konferencyjne, mogące pomieścić́ jednocześnie 200 osób. Budynek jest niemal w pełni skomercjalizowany, wśród najemców są m.in. Unilever, COTY, Group One, Randstadt, SAGE, PSE S.A. i Urząd Transportu Kolejowego.

8 października CPIPG ogłosiła, że w ciągu ostatniego kwartału 2019 i w pierwszych miesiącach 2020 roku, zainwestuje w Warszawie ponad 800 milionów euro. Od tego czasu, spółka nabyła biurowce Equator IV i Eurocentrum oraz podpisała umowy przedwstępne na zakup budynków Green Corner A i Equator II. Trwają zaawansowane negocjacje w sprawie kolejnych przejęć.

Firmy JLL, PwC, Hill Internation i Dentons wpierały CPI Propety Group przy nabyciu komplesu Eurocentrum, a po stronie Grupy Capital Park porzy transakcji brały udział zespoły CBRE Poland, kancelarii prawnej Greenberg & Traurig oraz doradcy podatkowi MDDP.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.